Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Махновщина: міфічна та реальна

9 червня 2017 р. у Книгарні «Є» відбулася лекція професора кафедри східноєвропейської історії Дмитра Володимировича Архірейського на тему «Махновщина: міфічна та реальна». Дмитро Володимирович – автор книги «Махновська веремія. Тернистий шлях Революційної повстанської армії».

 

Махновщина – буремна та неодназначна доба в історії дніпровського краю періоду визвольних змагань. Оповитий багатьма упередженнями він породжує одвічне коло проблем. На жаль, сьогодення не може похвалитися цілковитою обізнаністю, а тому міфотворчість і кінематограф у чомусь продовжує навіювати стереотипи минулого. Не дивно, що й досі у свідомості людей може існувати декілька образів махновця – чи то анархіста, чи то розбійника-бандита. Та мало хто уявляє всю панораму подій, що зазнав тодішній Катеринослав. Хто з ким, за що і врешті-решт як воював? Які історії «махновського» життя залишив сучасний Дніпро? Про це йшлося на лекції Дмитра Володимировича.

Лекція викликала широкий ажіотаж серед містян – на ній були присутніми близько 80 осіб: професійні історики, науковці суміжних дисциплін, студентство, представники громадськості. Жвава дискусія, яка зародилася на лекції, свідчить про інтерес дніпрян до історії свого міста та регіону, відкритий діалог, який налагоджено між професійними істориками з нашого факультету та громадою.

Сподіваємося на продовження співробітництва між істориками ДНУ ім. Олеся Гончара та затишним відкритим простором – Книгарнею «Є» у популяризації знань про минувшину.

Comments:

JoomShaper