Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Студенти-історики на форумі Завтра.UA

16-18 червня 2017 р. відбувся Молодіжний форум стипендіальних програм Фонду В. Пінчука. Цього року троє студентів історичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара стали переможцями конкурсного добору програми Завтра.UA.

Умови конкурсу передбачали написання наукової роботи, мотиваційного есе, оцінку соціальної та наукової діяльності студентів та співбесіду для визначення особистісних якостей претендентів. Конкурс проходив у три тури і тривав з листопада 2016 р по травень 2017 р.

 

Попри комплексність оцінки і тривалість процесу добору, троє студентів-істориків опинилися серед 100 найкращих студентів України і стали стипендіатами Завтра.UA-2017. Це Гліб Стрижко, студент третього курсу, чиє дослідження було присвячено зображенню Першої світової війни у сучасному кінематографі; студентка четвертого курсу Наталія Семенюк з роботою  «Чернігово-Сіверські землі XVI ст. у літописних даних» та студентка четвертого курсу Лада Лесич з дослідженням  «Спогади медичного персоналу як джерела з історії Першої світової війни на Східному фронті». До речі, цього року Лада стала переможницею конкурсу вже вдруге. Переможці протягом року отримуватимуть щомісячну стипендію розміром 1677 гривень.

На форумі переможці долучилися до розробки соціальних проектів, спрямованих на подолання проблем Сходу України. Серед цих соціальних ініціатив також було проведено конкурс. Команда, у складі якої був студент-історик Гліб Стрижко, здобула третє місце у ньому, що передбачає надання проекту підтримки на реалізацію з боку Фонду В. Пінчука та громадської організації Global Office GO Global. Проект команди Гліба передбачає проведення тренінгів з медіаграмотності у відкритих просторах Донбасу. Власне, вже на форумі команда здобула запрошення від вільного простору «Халабуда» з міста Маріуполь.

Сподіваємось розроблені в рамках форуму стипендіатів проекти студентів-істориків будуть реалізовані, а наступного року стипендіальна родина Завтра.UA поповниться ще декількома вихованцями нашого факультету. 

 

Comments:

JoomShaper