Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Підсумки наукової роботи студентів на кафедрі східноєвропейської історії

20 квітня 2018 р. на кафедрі східноєвропейської історії відбулося засідання студентської конференції, у ході якої кращі наші вихованці демонстрували свої наукові досягнення.

Після короткого вступного слова головуючого блискучим виступом конференцію розпочала студентка 3 курсу Лизогуб Валерія, яка практично з перших слів заволоділа аудиторією й зацікавила присутніх детальним аналізом особливостей статевого виховання дітей у вікторіанській Англії. Далі естафету підхопив студент 4 курсу Уткін Павло. Його доповідь про негативні факти поведінки учнів і персоналу Дніпропетровської спецшколи ВПС упродовж першого після відновлення роботи навчального 1944-1945 н.р. характеризувала особливості організації навчального процесу у цьому закладі. Слід відзначити, що в роботі конференції вперше за багато років взяв участь студент 1 курсу Курманенко Павло, який на основі доступних публікацій та джерел навів коротку характеристику педагогічної спадщини відомого педагога Я. А. Коменського. На думку доповідача, більшість принципів навчання, запроваджених педагогом-новатором, не втратили своєї актуальності й сьогодні. Студент 4 курсу Дунда Олександр свою доповідь присвятив Катеринославському губернському жандармському управлінню. Автор охарактеризував умови формування жандармського управління, навів вимоги, які висувалися до його працівників, вказав особливості штатів та функцій цього спецоргану. На підставі досліджений матеріалів доповідач навів приклади ставлення до влади різних верств населення, роль священнослужителів у формуванні суспільної думки тощо. Вперше свої наукові здобутки публічно демонструвала студентка 2 курсу Єресько Вікторія. В полі її наукових інтересів перебуває радянське кіно, яке вона досліджує як засіб патріотичної пропаганди. Вікторія, зокрема, розкрила механізми встановлення всеосяжного державно-партійного контролю радянського сінематографу. На основі проробленого аналізу сучасних публікацій студентка 4 курсу Жмуренко Анастасія продемонструвала динаміку зміни образу Північної Кореї від стриманого до критичного, яка спостерігалася на сторінках російських видань в період від розпаду СРСР. Студентка 5 курсу Міхеєва Ольга у своєму виступі охарактеризувала особливості політичних процесів другої половини ХХ ст., умови прийняття доктрини апартеїду та сформулювала доволі завдання для подальших досліджень. Цікаві відомості з історії спорту у своєму виступі навів студент 4 курсу Бутенко Владислав. Це вже його друга доповідь за схожою тематикою. Владислав доводить, що спортивна гімнастика тривалий час залишалася основою радянської системи фізичного виховання, в якій одна з провідних ролей належала саме українським гімнастам.

За підсумками роботи конференції кращими доповідями визнано виступи Лизогуб Валерії (науковий керівник доцент Бойко О. В.), Уткіна Павла (науковий керівник доцент Бурмага В. П.) та Бутенка Владислава (науковий керівник доцент Бойко О. В.). Щиро вітаємо з успішною презентацією свої наукових досягнень усіх учасників студентської конференцій і бажаємо нових дослідницьких здобутків.

Завідувач кафедри східноєвропейської історії доцент Бурмага В. П.

 

Comments:

JoomShaper