Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Звіт з міжнародного співробітництва

За означений час викладачі та студенти історичного факультету долучилися до наступних міжнародних проектів:

Студент історичного факультету  М. Решетняков взяв участь у форумі міжпоколіннєвої інтеграції у Сілезькому воєводстві (Республіка Польща) за підтримки фонду розбудови демократії RITA, Ради молодих вчених Дніпропетровської області та Департаменту освіти та науки ДОДО (вересень 2016 р.).

Ряд студентів та НПП історичного факультету долучилися до  Міжнародного молодіжного проекту «Бабин Яр: пам’ять та сучасний світ» (Київ,вересень 2016 р.). Зокрема, це студенти Л. Лесич, А. Наськін, М. Буланий, А. Сиса, В. Грєхов, М. Решетняков, Г. Стрижко, та доц. кафедри всесвітньої історії В. Лавренко, яка окрім участі у власне молодіжному проекті була членом журі Міжнародного конкурсу наукових робіт студентів та аспірантів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності».

Студент історичного факультету В. Бородін прийняв участь Школі лідерства для студентів-переселенців Донбасу за підтримки Фонду Фулбрайта (Київ, січень 2017 р.)

Ряд студентів історичного факультету взяв участь у тренінгу «Шляхи толерантності» за підтримки ГО «Терго» та фонду Роберта Боша (Дніпро, березень 2017 р.), зокрема це студенти Ю. Михайленко, Р. Косенко, Л. Лесич, М. Іванов, В. Грєхов, А. Цуканова, Д. Колосовська, А. Андрієнко, Ю. Жирна.

М. Решетняков став одним з ініціаторів освітнього проекту «Youth for youth» (міські мовні курси для молоді) в рамках діяльності ГО «European Youth Community» за підтримки Німецької фундації молоді.

Двоє студентів-молодих викладачів (В. Грєхов та В. Барзіон) взяли участь у Міжнародному семінарі для вчителів «Уроки Другої світової війни» за підтримки Інституту вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпро, квітень 2017 р.).

Команда студентів історичного факультету (Р. Косенко, О. Чабан, Л. Лесич) зайняла третє місце у обласних дебатах зі сталого розвитку, організованих ПР ООН (Дніпро, квітень 2017 р.).

В цьому році студенти історичного факультету спробували свої сили у подачі заявок на гранти з підтримки соціальних ініціатив, зокрема, проект Г. Стрижка та І. Селезньової «Кузня української інтелігенції» було подано на програму «Active citizens» Британської Ради. В. Бородін та В. Лизогуб подали проект «Істфак.тв» на програму малих грантів на підтримку соціальних ініціатив студентів «ВПО» від GIZ.

Доц. кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства Л. Ю. Жеребцова 14 лютого 2017 р. долучилася до круглого столу «Велике князівство Литовське: генезис державного устрою та політично-правового статусу князівства» з надзвичайним повноважним послом Литовської республіки в Україні у посольстві (м. Київ).

20-21 вересня 2016 р. відбулася міжнародна конференція, пов’язана з заходами відкриття пам’ятника І. Корнісу  в селі Новофілипивці – українсько-канадський проект, до якого долучилися доц. кафедри всесвітньої історії  Венгер А.Г., Клець В. К.

Доц. кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства Т. В. Портнова долучилася до міжнародного проекту Університету Сент Галлена – «Транснаціональні студії».

НПП історичного факультету беруть активну участь у міжнародних видавничих проектах, зокрема:

1) Клець В.К., Бобилєва С. Й., Венгер Н. В., Ходченко О. Є., доц. кафедри всесвітньої історії - Нова електронна енциклопедія «Німці Росії: міжнародна асоціація дослідників культури та історії російських німців». Проект «Реєстр німецьких поселень: міжнародна асоціація дослідників культури та історії російських німців»;

2) Венгер А.Г. , доц. кафедри всесвітньої історії – Useless People: the extermination of Psychiatric Patients during the Nazi Occupation of Ukraine» за підтримки Фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє» та підготовка колективної монографії «Політика нацистів стосовно психічнохворих на окупованих територіях».

Венгер Н. В. бере участь у науковій програмі Університету Пассау (Німеччина, Баварія) зі збору та систематизації джерел з історії російських німців. Контактна особа – проф. Томас Вюнш, доктор Наталія Доніг).

Бобилєва С. Й., Венгер Н.В., Ходченко О.Є. виконують договір про співпрацю між Інститутом культури та історії німців в Північно-Східній Європі (м. Люнебург, Німеччина) та Центром українсько-німецьких досліджень (договір поновлено у квітні 2017 р. Програма розрахована до квітня 2020 р. ). У планах – залучити до участі всіх НПП кафедри всесвітньої історії.

Лавренко В. С. брала участь в форумі "Стабільність через співпрацю" від програми Британської Ради Active Citizens Ukraine (29 – 31 травня 2017 р., Київ).

До Міжнародного семінару з історії та пам’яті про Голокост при «Яд Вашем» (Ізраїль) долучилися НПП факультету проф. Литвинова Т.Ф. та доц. Лавренко В.С.

Доц. кафедри всесвітньої історії В. С. Лавренко та доц. кафедри історії України О. А. Репан  пройшли конкурс на участь у проекті підготовки навчальних курсів ISGAP «Critical Antisemitism», який відбудеться у липні 2017 р. у Оксфорді (Великобританія).

Студенти В. Шеремет та В. Лучина пройшли добір на участь у літній школі з історії Голокосту, яка відбудеться у Домі Вандзейської конференції у Берліні у липні 2017 р.

Студенти історичного факультету долучалися до ряду заходів університетського рівня – зустрічі з послом ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, послом США в Україні – Мері Йованович, презентації програм від фондів DAAD та від Альянс Франсез.

 

Comments:

JoomShaper