Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Звіт з виховної роботи

Виховна робота на історичному факультеті здійснювалась за такими напрямами: національно-патріотичне, культурно-мистецьке виховання, формування медіа-грамотності, школа проектного менеджменту, волонтерська робота та робота зі школярами.

Напрям національно-патріотичного виховання:

14 вересня комітет патріотичного виховання Ради студентів провів чергову зустріч в рамках регулярного проекту «Українське кіно на історичному факультеті», організувавши кіноперегляд фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків».

22 вересня 2016р. на історичному факультеті відбулась міська-науково практична конференція "М.С.Грушевський - видатний український державний діяч та вчений - патріот (до 150-ти річчя із дня народження)".

26 вересня в рамках проекту "Кіномарафон нескорених націй", створеного Молодіжним Націоналістичним Конгресом, на історичному факультеті відбувся показ стрічки про російсько-грузинську війну 2008 року “П’ять днів у серпні”.

12 жовтня 2016 р. команда студентів-істориків долучилася до загальноміського заходу «Козацькі розваги», ініційованого Домом-музеєм Д. І. Яворницького, позмагавшись у спритності, інтелекті та витривалості зі студентами ДДАЕУ.

12 жовтня відбулась екскурсія по місту, проведена учасником АТО, доцентом О. А. Репаном,  з нагоди Дня захисника України.

13 жовтня на факультеті відбулися урочисті збори з нагоди Дня захисника України з хоровим виконанням гімну України.

5 листопада студенти історичного факультету відвідали військовий шпиталь Дніпра, поспілкувались з вояками, які знаходяться на лікуванні про актуальні проблеми модерної історії України, принесли захисникам Батьківщини смаколиків.

10 листопада на історичному факультеті відбулася презентація художньо-публіцистичного збірника "Українські воїни Добра і Правди".

21 листопада соціальний комітет Ради студентів відзняв ролик з нагоди Дня гідності та свободи.

23 листопада на історичному факультеті ДНУ ім. Олеся Гончара відбулася презентація історико-культурологічного альманаху "Фронтири міста".

5 грудня комітет патріотичного виховання Ради студентів організував зустріч з ветеранами 93-ї ОМБ у Книгарні Є м. Дніпра.

8 січня 2017 р. студенти-історики провели спільний захід з Львівським студентським братством у форматі народного вертепу у Домі-музеї Д. І. Яворницького.

З 10 по 19 січня 2017 р. на історичному факультеті проходив конкурс студентських есеїв «Моя студентська соборність», переможець конкурсу був нагороджений подарунком, кращі роботи опубліковані у газеті «Дніпропетровський університет» за січень 2017 р.

13 січня студенти історичного факультету привітали зі святами та заколядували, обійшовши ледь не весь університет. Вони завітали на кафедри, до деканату, до навчальної частини, до проректорів, та навіть до ректора.

30 січня студент ІІІ курсу історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Гліб Стрижко виступив із науково-популярною лекцією «Бій під Крутами: відлуння минулого у сьогоденні» перед одинадцятикласниками Ліцею інформаційних технологій при ДНУ.

9 березня на базі гуртожитку № 2 студенти-історики Гліб Стрижко та Ірина Селезньова запустили проект «Кузня української інтелігенції». Це невеличка платформа для студентів гуртожитку №2 ДНУ ім. Олеся Гончара, де вони зможуть продуктивно проводити свій вільний час, спілкуватись з однодумцями, читати книжки, дивитись та обговорювати фільми та проводити зустрічі з цікавими особистостями і ще робити багато цікавий речей за допомогою який буде формуватись нова, розумна генерація молоді. На разі у кузні проведено ремонтні роботи, виведено освітлення на двір гуртожитку, створено три креативних настінних малюнка, придбану більшу частину меблів, силами ентузіастів зібрано значну бібліотеку україномовної літератури.

5 травня студенти історичного факультету долучилися до загальноуніверситетського мітингу з нагоди Дня національної пам’яті та примирення. Лесич Лада співала пісню "Мальви", Лисаченко Сашко зачитав свій власний вірш, а першокурсники Додух Валерій та Ілона Варданян разом зі Шманатовим Микитою та Загорулько Анною розповідали про участь студентів та викладачів університету у боях Другої світової.

Напрям культурно-мистецького виховання:

31серпня 2016 року вступники разом із деканом історичного факультету проф. С. І. Світленком та кураторами академічних груп доц. Бурмагою В. П. та доц. Бойком О. В. взяли участь в урочистій посвяті у студенти ДНУ ім. Олеся Гончара. Після офіційних загальноуніверситетських урочистостей Рада студентів історичного факультету організувала символічну посвяту першокурсників у історики у Парку Шевченка та міні-концерт, який мав познайомити студентську молодь з духом та традиціями факультету у кафе «Хундертвассер».

З 12 вересня по 2 жовтня на історичному факультеті проходив фотоконкурс, організований культурно-масовим комітетом Ради студентів. Перемогу здобула Вікторія Литовська, приз глядацьких симпатій – Валерія Лизогуб.

14 жовтня було оновлено стенди Ради студентів історичного факультету та стенд, присвячений АТО.

31 жовтня з нагоди свята «Хеллоуін» культурно-мистецький комітет Ради студентів провів кінопоказ фільму «Сонна діброва» у гуртожитку № 2.

11 листопада відбувся День першокурсника історичного факультету у форматі «змагання епох».

10 квітня відбувся традиційний для історичного факультету захід «Студент проти доцента».

27 квітня історичний факультет спільно з Науковою бібліотекою ДНУ провів захід «Дні Японії», в рамках якого відбулися презентації студентів-істориків та психологів, які стосуються культури Японії та майстер-клас з орігамі.

18 травня відбувся День історичного факультету. Захід був проведений у форматі урочистого шестя у вишиванках та концерту української пісні. Напередодні свята було проведено конкурс студентських есеїв у соціальних мережах «Чому істфак?».

Формування медіа-грамотності студентів:

На історичному факультеті діє прес-служба у якості окремого підрозділу Ради студентів. Прес-службою вдало реалізовуються два медіа-проекти, зокрема, це аматорське телебачення Істфак.тв та ресурс онлайн-лекцій «Етажерка».

Школа проектного менеджменту:

В цьому році навчання студентів проектному менеджменту розпочалося з перемоги 13 вересня студент-історик М. Буланий здобув першість у Всеукраїнському конкурсі «Найкраща студентська ініціатива» від Британської Ради.

13 жовтня студенти історичного факультету долучилися до публічної лекції з керівником Школи управління Українського католицького університету, Міністром економічного розвитку та торгівлі України (2014 р.), засновником Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS) Павлом Шереметою.

30 листопада культурно-мистецький комітет Ради студентів провів тренінг на тему «Івент та його скелет: як створюються заходи».

Волонтерська робота та робота зі школярами:

З 2 по 30 вересня 2016 р. на історичному факультеті проходив благодійний Інтернет-аукціон, організований культурно-масовим комітетом Ради студентів. Велика кількість студентів та викладачів історичного факультету виставила у якості лотів свої послуги та наукові праці. Зібрані кошти студенти-історики відправили на допомогу воїнам АТО 93-ї ОМБ, у якій воював доцент кафедри історії України О. А. Репан.

10 вересня 2016 р. студенти та працівники історичного факультету долучилися до загальноміського заходу «Дніпро-Самар-Фест», який відбувся на Богородицькій фортеці. На заході було представлено археологічну виставку історичного факультету, студенти-історики проводили оглядову екскурсію для відвідувачів (переважно школярів)  по фортеці. За підсумками заходу було відзнято випуск аматорського телебачення Істфак-ТВ, який у мережі Інтернет став найбільш популярним відео про «Дніпро-Самар-Фест», обігнавши за кількістю переглядів репортажі регіональних каналів.

12 жовтня студенти нашого факультету на чолі з Головою студради здали кров у Центральній обласній лікарні ім. Мечникова в рамках акції до Дня донора.

15 листопада на історичному факультеті відбувся півфінал студентсько-учнівського турніру з історії, до заходу долучилися команди 1,2,3 курсів історичного факультету а також команди трьох міських шкіл.

22 листопада студенти-ВПО, які навчаються на історичному факультеті, долучилися до загальноміського заходу, ініційованого Департаментом освіти і науки ДОДА «Школа волонтерів» за підсумками заходу було відзнято випуск аматорського телебачення Істфак-тв.

1 грудня відбувся фінал ІІ Дніпровського студентсько-учнівського турніру з історії. До фіналу з боєм прорвалися три команди: НВК №131, студенти 1 та 3 курсів історичного факультету. В ході запеклої боротьби, яка складалася з конкурсу міні-вистав з життя Д. Яворницького, конкурсу капітанів "Чи є історія вчителькою життя" та конкурсу на знання будівель та скульптур минулого, перемогла команда 1 курсу.

1 червня 2017 р. на історичному факультеті відбувся флеш-моб на підтримку абітурієнтів. 2 червня – ЗНО з історії України. Студенти-історики сфотографувались з мотивуючими зверненнями до вступників. Також в цей же день з нагоди Дня захисту дітей кабінети археології та етнографії спільно з Радою студентів провели археологічний квест для школярів «Крізь час та простір».

 

 

Comments:

JoomShaper