Відкрита лекція професора Д. В. Архірейського у Книгарні Є на тему: Махновщина: міфічна та реальна.
Модератор дискусії - студентка другого курсу Анна Загорулько
Студентка історичного факультету Катерина Ватульова на молодіжному освітньому проекті з питань історичної пам'яті (Республіка Польща).
Прогулянка Краковом
Журналіст аматорського телебачення Істфак.ТВ бере інтерв'ю у декана історичного факультету проф. С. І. Світленка
Театралізоване семінарське заняття професора С. Й. Бобилєвої з історії країн Західної Європи та Північної Америки Нового часу за темою: |Американська революція. Сценка - Засідання Континентального конгресу

Поради

Потупало Олександр, 3 курс

Шановні абітурієнти!

Незабаром у вашому житті настане очікуваний багатьма з вам час змін, коли ви полишите вже рідну за стільки років школу та перейдете до наступного, не менш важливого етапу життя – вступу до вищу. Але перш ніж це станеться, ви подолаєте останню перепону – ЗНО. Я кажу з такою впевненістю, бо насправді це є не більше ніж звичайнісінький екзамен, знайомий вам по школі. Тому сприймайте його без зайвого пієтету – знання, набуті вами у школі дозволять вам скласти його без особливих проблем. Але й пускати все на призволяще теж не варто, адже чим вищий бал ви отримаєте за іспит, тим легше буде потрапити на омріяну спеціальність.

І ще одне – який би тиск на вас не чинили, обирайте вищ та факультет за власним серцем, будуйте своє життя власноруч, а не за наказом інших. Тверезо оцініть свої бажання та можливості, перегляньте різні варіанти, зупиніться на тому, який приваблює найбільше за все, тим, чим би ви хотіли займатись і до чого у вас хист.

Власне я, до речі, жодної миті не розчарувався в своєму виборі, вступивши до історичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара. Історичну освіту вважають найкращою з-поміж усіх гуманітарних спеціальностей, адже здобуті там знання та навички не обмежуються самою історією: це і політологія, і соціологія, і психологія тощо. Більш того, колектив нашого факультету вже став для мене майже другою сім’єю.

До ЗНО готуйтесь ЗНО заздалегідь, не поспішаючи, краще за все зробити план, за яким ви будете готувати предмети. Інформацію краще повторювати по декілька разів, для кращого запам’ятовування, а потім закріплювати її, готуючи тести за минулі роки. Багатьом допомагає візуалізація – спробуйте робити замальовки, плани, схеми. Спитайте поради у старших товарищів, вчителів, батьків, як краще підійти до процесу підготовки, систематизувати знання, якість корисні лайфхаки. І головне – зберігайте спокій!

Щасти!

 

Варнавська Аліна, 2 курс

Майбутній студент! Так,саме студент, адже у скорому часі ти будеш навчатися у ВНЗ. Але попереду ЗНО, важливий крок ,який (частково) вирішить твоє майбутнє.Не хвилюйся!Ця процедура не така страшна ,як нас лякають.Будь спокійним! Ти все знаєш. Знання,отримані в школі тобі допоможуть. Підготуйся старанно ,але не зазубрюй. Цей спосіб давно канув у минуле. Сучасний студент повинен застосовувати асоціації (асоціативне мислення),будувати логічні схеми, отриману інформацію аналізувати і систематизувати. Будь впевненим у собі! До вибору університету і факультету підходь сумлінно, адже те що ближче до душі і вчиться краще і простіше (недаремно відомі укр.філософи сковорода і Франко висловлювали тези про споріднену працю).Про це і багато іншого ти можеш дізнатися саме на нашому факультеті.

 

 

 

 

 

 

 

 

Гриніченко Дмитро, 4 курс

Интеллект, “элита”, дружба или почему нужно поступать на Истфак

Я учусь на Историческом факультете ДНУ уже 4 года и планирую поступать на магистратуру. За все время своего нахождения на истфаке я ни разу не пожалел о своем выборе. Ведь это место дало мне самое главное, а именно друзей, опыт, знания, достоинство, приятные воспоминания и самое главное – умение находить выход из любых ситуаций и справляться со всеми проблемами.

“Ты будешь работать в маке” - , говорили они, или “преподавать всю жизнь в школе”, - думали они. Самое главное заблуждение при поступлении на исторический факультет – мысли о том, что образование историка не дает возможностей и перспектив. Но обратимся к фактам. Если почитать биографии многих украинских политиков, государственных деятелей, депутатов, журналистов, бизнесменов и так далее, то вуаля, можно увидеть, что многие из них заканчивали исторический факультет.

Следующим заблуждением об истфаке я считаю то, что многие называют скукотищей и тому подобное. То есть многие люди действительно считают, что историки не вылазят из библиотеки и только и занимаются изучением учебников. Как же они заблуждаются).

Исторический факультет дал мне самое лучшее и веселое времяпрепровождение в моей жизни и научил меня тому, что такое песни под гитару под общагой, где собирается огромная толпа или походы в клуб сотней человек, но сейчас не об этом. Главное, что все эти тусовки помогают найти тех людей, с которыми тебе будет интересно и которых ты действительно будешь ценить. На истфаке вы найдете того, с кем можно поговорить на любую тему, обсудить футбол, политику, романтику, архитектуру, общажные гулянки, музыку всех жанров и то, что истфак “ніколи не дійде до рівня” всем известного факультета (поймете шутку, когда поступите).

В заключение хочется сказать то, что если вы поступите на истфак, вы научитесь писать, как Достоевский и общаться с людьми, как Юрий Дудь. Дружба, интеллект, сплоченность и достоинство – именно этими словами я описываю Исторический факультет ДНУ.

Вам будут задавать вопросы и Вы научитесь на них отвечать. За что ручаюсь лично – вы не пожалеете, рано или поздно. Удачи, мы Вас ждем!)

 

Єресько Вікторія, 1 курс

Любі випускники!

Я студентка І курсу історичного факультету. Рік тому переді мною, як і у вас, постало питання: до якого університету вступити та на яку спеціальність? Звичайно, як і кожний абітурієнт, передивлялась сайти ВНЗ, радилась із батьками, друзями, знайомими, студентами старших курсів. Чудово розумію ваше хвилювання. З цього приводу мені б хотілось дати Вам декілька порад.

По-перше, не бійтеся питати у минулорічних випускників як скласти ЗНО на високий бал. Вони на власному досвіді розкажуть про те, як не допустити прикрих помилок, як правильно підготуватися до іспитів, на що звертати увагу в першу чергу, а також підскажуть хорошу літературу (оскільки книжок з підготовки море, проте вони не всі є якісними).

По-друге, розпочинайте підготовку до ЗНО ще влітку, навіть якщо Ви дуже впевнені, що знаєте цей предмет відмінно. Це стосується і української літератури. Бажано її прочитати усю, тоді ви будете легко орієнтуватися в цитатах і в усьому матеріалі загалом. До того ж, є безліч безкоштовних інтернет-ресурсів, що допоможуть вам. Наприклад, http://zno.academia.in.ua/?lang=ru

По-третє, готуйтеся систематично і обов’язково пройдіть усі тести минулих років (починаючи з 2008 року). Щоб найкраще запам’ятати інформацію, раджу чергувати підготовку з прогулянками на свіжому повітрі. Складіть розклад предметів на тиждень. Наприклад, в понеділок вивчити 1 тему з історії, у середу з математики і т.д.

Щодо вибору вищого навчального закладу. Обирайте те, що вам подобається, тоді навчання буде тільки в радість. Особисто я не жалкую, що вступила саме на історичний факультет ДНУ ім. О.Гончара. Саме тут ти отримуєш насолоду від того, що займаєшся улюбленою справою, причому викладачі самі надихають вас на нові звершення та самовдосконалення. Душевний на доброзичливий склад РС ІФ робить роки навчання незабутніми. Ви не пошкодуєте, якщо оберете саме наш факультет. Хай щастить! Будемо чекати на Вас!

 

Comments:

JoomShaper